Acı Kayısı Çekirdeği 5.Kg

Acı Kayısı Çekirdeği 5.Kg

110,00TL
Ürün Kodu: 41
Stok 1000

Overview

Acı Kayısı Çekirdeği 5.KgAcı Kayısı Çekirdeği 5.KgKayısı çekirdeği (acı) çağımızın en tehlikeli hastalığı olan kanser için en yararlı besinlerden biri...

Acı Kayısı Çekirdeği 5.Kg

Acı Kayısı Çekirdeği 5.Kg

Kayısı çekirdeği (acı) çağımızın en tehlikeli hastalığı olan kanser için en yararlı besinlerden birisidir. Tam bir anti kanserojen olan kayısı çekirdeği (acı)nin içerisinde yüksek miktarda amygdalin olarak bilinen B17 vitamini vardır. bu vitamin yapılan araştırmalar neticesinde kesin olarak kansere karşı etkili olduğu ispatlanmış bir vitamindir. Günde 7-8 adet tüketilen kayısı çekirdeğinin kansere karşı yüksek oranda koruma sağladığı tespit edilmiştir. Ayrıca düzenli olarak tüketilen kayısı çekirdeği sayesinde cildin parlaklaştığı, yaşlanma etkilerinin azaldığı tespit edilmiştir.

 

            Sağlıklı beslenmenin en önemli ayaklarından birisi olan kayısı ve kayısı çekirdeğinin bileşenlerinde glikozit, B17 vitamini (Amygdalin), nişasta, yağ ve liften oluşur. Bunun yanı sıra çekirdek ağırlığının % 12 sini dış kabuk oluşturur. Acı olan kayısı çekirdeği genellikle kozmetik sanayinde kullanılırken, son yıllarda yapılan araştırmalar neticesinde kansere karşı koruyucu ve etkili olduğunun anlaşılması nedeni ile çerez gibi yenilerek tüketilmeye başlanmıştır. Ayrıca kayısı çekirdeğinin(acı) tohum ve kabuklarından badem yağı, yemeklik yağ, aroma esansı üretilmektedir.  

Has no item to show!