Jumbo Sarı Kayısı  5.Kg
-10%

Jumbo Sarı Kayısı 5.Kg

90,00TL 100,00TL
Ürün Kodu: 25
Stok 1000

Overview

Jumbo Sarı Kayısı 5.KgJumbo Sarı Kayısı 5.Kg5.KG MALATYA İSLİMLİ EN ÜST KALİTE OLARAK GÖNDERİLECEKTİRFAYDALARI1. Anemi(kansızlık): Kuru kayısı mükem...

Jumbo Sarı Kayısı 5.Kg

Jumbo Sarı Kayısı 5.Kg

5.KG MALATYA İSLİMLİ EN ÜST KALİTE OLARAK GÖNDERİLECEKTİR


FAYDALARI

1. Anemi(kansızlık): Kuru kayısı mükemmel bir demir kaynağıdır. Demir ise anemi ile savaşmada en etkili faktördür. Kuru kayısı ayrıca demirin absorbe ettiği bakırı da içerir. Günlük kuru kayısı tüketimi hemoglobinlerimizin(kırmızı kan hücreleri)  sağlıklı kalmasına, özellikle kadınların gün içerisinde ruh hallerinin dengede kalmasına yardımcı olur. Ayrıca ağır işlerde çalışan insanlar anemi olmasalar bile kuru kayısı tüketmek zorundadırlar.

 

2.    Kabızlık: Kuru kayısı pektin barındırır. Kuru kayısı ayrıca selüloz içerir. Selüloz hafif müsil etkisi ile kabızlık ile doğal yolla savaşır. Burada selüloz, çözülemeyen lif olarak rol oynar.  Pektin ise kabızlık süresi boyunca vücudumuzdaki su seviyesini dengeler.

3.    Sindirim :  Kuru kayısı ayrıca ağır akşam yemeklerinden önce tüketildiğinde sindirimi  ve hazmı kolaylaştırır. İçinde bulunan alkaliler yemekte alacağımız asitleri nötralize eder.

4.    Ateş: Kuru kayısı yüksek ateşle de savaşır. İşte size mükemmel bir doğal ateş düşürücü tarifi: Bir adet kayısının üzerine bal sürün daha sonra bu kayısıyı bir bardak suyun içine atın ve iyice karıştırdıktan sonra suyu için. Ateşiniz 30 dk içinde düşecektir.  Ayrıca doğal yolla da susuzluğunuz giderilmiş olur.

5.    Deri: Kuru kayısı suyu aynı zamanda güneş yanıklarında, kaşıntılarda, egzamada ve uyuzda problemli bölgenin üzerine kullanılabilir. Ayrıca bu hastalıkların dışında kullanmanız derinizi temizler ve birçok deri hastalığına yakalanmanızı engeller.  Ayrıca kayısı suyu nemlendirici özelliğinden dolayı derinizin pul pul dökülen yerlerine uygulanabilir.

6.    Sağlıklı  Sindirim Sistemi: Kuru kayısı müsil özelliği ile vücudumuzdaki  istenmeyen atıkları atmamıza yardımcı olur.  Piyasada bulunan sindirim sistemi içecekleri ve ürünlerinden daha etkili ve doğal bir yol olan kuru kayısı, alkali özelliği ile bütün bağırsaklarınızı temizler.

7.    Gebelik:  Kuru kayısı tarihi tam kesin olarak bilinmemekle beraber uzun yıllar  boyunca gebelikte destekleyici olarak ve kısırlık tedavisinde de yardımcı besin  olarak kullanılmıştır.  Kuru kayısının kısırlığı tedavi edici özelliği bulunmaktadır. Kanama ve spazmlarda doğal bir ağrı kesici olarak kullanılır. Ayrıca kuru kayısı vajinal enfeksiyonların tedavisinde de kullanılır. Gebelik süresi boyunca kuru kayısı hamile kadınlar için mükemmel bir atıştırmalıktır.

8. Kalp Ritmini Düzenler: Kuru kayısı mükemmel bir potasyum kaynağıdır. Potasyum bir mineraldir ve içinde elektrolit bulundurur.  Bu mineraller kalp kasının sağlıklı çalışmasını sağlar ve kalp ritmini düzenler.

9. Gözün İyi Görmesi:  Kuru kayısı A vitamini içerir. A vitamini ise gözler için en faydalı vitamindir. Ayrıca A vitamini çok güçlü bir antioksidan olup, hücrelerin sağlıklı kalmasını sağlar.  Bazı radikal zararlar insan gözünün lensini incitebilir; bu da katarakt ve kalıcı göz hasarına yol açar. A vitamini bu hastalıklardan kurtulmanız için gereklidir. Kuru kayısı katarakt hastalığında hayati bir önem taşır 

10. Hemoglobin: Kuru kayısı hemoglobin artışına sebep olur. anemi ile savaşta gerekli olan madde hemoglobindir.  Hemoglobin artışı için kuru kayısı içinde demir ve bakır bulunur.

11 . Astım: Kuru kayısı ayrıca tüberküloz semptomlarını, astımı ve bronşiti tedavi etmesi ile bilinir. 

12. Cilt sağlığı: Kuru kayısı yağı, cilt sağlığında önemli bir rol oynar. Bu yağ cildin temiz ve pürüzsüz kalmasına yardımcı olur.

13. Yüksek kan basıncı: Kuru kayısı muzdan 3 kat daha fazla potasyum içerir.  Vücudumuzun tuz seviyesini dengeleyerek kan basıncını düşürür.  İçinde potasyum bulunan kayısı ayrıca kalp hastalıklarına yakalanmamak için tercih edilmesi gereken besinler arasındadır.

14. Kas gelişimi: Kuru kayısı potasyum içerir. Potasyum, metabolizmayı güçlendirir ve organlarımızın için vazgeçilmezler arasında yer alır. Özellikle vücut geliştirme şampiyonlarının vazgeçilmez besini olan kuru kayısı, vücuttaki asit seviyesini dengeler ve proteinleri sentezler.

15. Kan pıhtılaşması: Kuru kayısı K vitamini içerir. K vitamini ise kanın pıhtılaşmasına yardımcı olan bir vitamindir. Herhangi bir yaralanma esnasında kanımızın pıhtılaşmaya ihtiyacı vardır, yoksa aşırı kanamadan ölebiliriz. Günlük 1 kase kuru kayısı yemeniz,  kanınızın pıhtılaşmasına yardımcı olacaktır.

Has no item to show!